Ülke hayvancılığına hizmet ve ekonomiye katkıda bulunmak için çalışıyoruz.

Sunduğu ürünlerde kaliteli, sağlıklı, istikrarlı güçlü dağıtım ve hizmet ağında kurumsallaşan Çelik Çesa Group, 2003 yılından bu zamana dek konusunda otorite, kadrolarında uzman ve teknik ekiple çalışmayı amaç edinmiş, tecrübeli ve konusunda kendini ispat etmiş firmalarla işbirliği kurarak başarılı çalışmalarını sürdürmektedir.

Grup şirketleri kurucumuz Veteriner Hekim Mevlüt Çelik bey’in 7 Aralık 2015 tarihinde vefatıyla birlikte, kurumumuza ve biz ekibine bıraktığı en büyük kazanım, miras.

Helalinden doğru hizmet ve  ülke ekonomisi dolayısıyla üreticilerimize katkı önceliğini sürdürmek, en büyük amaç ve hedefimiz olmuştur. Bu mirası doğru bir şekilde taşıyarak, daha da ileriye götürmek ve bizden sonraki nesillere ulaştırmak başlıca şiarımızdır.

Koruyucu hekimliği temel alan ve Merhum Mevlüt Çelik bey tarafından 2003 yılında faaliyete başlayan grubumuz, hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan yurt içi ve yurt dışından kaliteli, oluşturduğu yararı ispatlanmış ve güvenli spesifik ürünleri sektöre sunmaktan onur duymaktadır.

Biyolojik ürünler konusunda Wellcome firmasının know-how ile kurulmuş G.M.P, G.L.P. ve T.U.V. gibi uluslararası kalite sertifikalarına sahip Hindistan “Indian Immunologicals Ltd.” ile işbirliğine başladık.

Ülkemiz hayvancılığında uzun yıllardır devam etmekte olan şap ve kuduz  hastalığı başta olmak üzere viral ve bakteriyel hastalıklarla  mücadelede, gerek büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarda, gerekse pet hayvanlarında etkin sonuçlar aldığımız aşı portföyümüzle hayvan hastalıkları hususunda sektöre değer katıyoruz.

Ülke hayvancılığında verimliliğin artması genetik kapasitenin yükseltilmesiyle mümkündür. Türkiye’de holstein, simmental ve montofon gibi kültür ırkları ile yükseltilen genetiğin, tüm ülke bazında yerli ve melez ırkların ıslahı için hem süt hem de et yönüyle kombine verimli ırklarla genetiğin gelişmesine yardımcı olunacağı inancını taşımaktayız.

Bilinçli ıslah  konusunda dünyada kombine verimli ırkları başarıyla geliştiren “Genetic Austria” firmasıyla 2007 yılından bu yana devam eden işbirliğimiz ile simmental, brown swiss ve besi ırkları alanında hizmet verirken,  üstün Alman genetiğini ülke hayvancılığının istifadesine sunmak üzere Avrupa’nın en büyük damızlık birliğinin iştiraki olan “Masterrind GmbH” firması ile işbirliğimiz sonucu Şubat 2017’de kurduğumuz uluslararası ortaklı Masterrind Genetik Ltd. Şti. ile de sektöre değer katmaktayız. Bu sayede tam bir sperm ve embriyo market tarzında üreticilerimize dağıtım kanallarımız marifetiyle lojistik, teknik ekibimiz marifetiyle de “Doğru Boğa” seçimi noktasında faydalı çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Hayvancılık sektöründe sağlıklı üretim ve hijyen konusunda dünyada otorite kabul edilen Diversey firmasının hijyen yönetim paketini ve Deosan ürünlerini bölgesel olarak başarıyla ülke hayvancılığına sunmaya devam ediyoruz.

Hayvancılıkta verimliliğe doğrudan etkisi olan ve ülkemiz hayvancılığının gelişimi yönüyle de ciddi mücadele gösterdiği konulardan, başta buzağı kayıpları, Mastitis, ayak ve tırnak hastalıkları, yemden istifade sorunları ve hayvansal ürünlerde karlılığı azaltan rahatsızlıklar konusunda da faaliyetlerimiz tüm hızıyla devam etmektedir. 

Çelik Çesa Group olarak tüm Türkiye pazarında ithalat, pazarlama ve dağıtım faaliyetlerimizin devamı olarak , sahadaki işletmelerimizin ihtiyacı olan sarf malzemeler, beslenme ürünleri, hijyen ürünleri, medikal malzemeler ve bunun gibi tüm ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla(aşı,ilaç sperma hariç), veteriner perakende marketleri tesis ederek aktif rol almaktayız. Bunun ilki Lüleburgaz ve ikincisi Karacabey’de hizmet veren Agro Avrasya Hayvancılık Marketler zinciri ile  ülkemizin çeşitli bölgelerinde gerekli lojistik alt yapıları kurarak, kaliteli, doğru ürünlerin en ekonomik şartlarda ve zamanında üreticiyle buluşmasını sağlamaktayız. Bu kapsamda da başka şubelerin kurulumu çalışmalarımızı da sürdürmekteyiz.

Yine Çelik Çesa Group olarak,  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 2010 yılında hayvan ithalatına izin vermesi ile birlikte profesyonel olarak hayvan ithalatı hizmeti vermekteyiz. Ülkemizde doğru ırk, doğru hayvan ve doğru genetiğin seçilmesini çok önemseyen grubumuz, 2014 yılından itibaren sürdürdüğü ithalatını, Grup Üye şirketimiz olan Celik Cesa Europe firması aracılığıyla sürdürmektedir. Celik Cesa Europe, sadece hayvan satışı değil, talebe bağlı olarak teknik destek ve sürdürülebilir yetiştiriciliğe, bu sayede de damızlık hayvan ithalatında açık ara liderliğimizi de sürdürerek, ülke ekonomisine katkı sağlamaya, ayrıca Türk menşeli ürünlerini Avrupa başta olmak üzere diğer ülkelere ihraç etme faaliyetlerine devam etmekteyiz.

Bu sektörden kazanılan her kuruşun yine bu sektöre yatırımıyla, gelişen dünya standartlarını titizlikle takip ederek, ilerleyen teknolojinin ülkemizin her noktasında hassasiyetle ulaştırılmasını ve kullanılmasını, bu kapsamda kalite politikamızdan taviz vermeden misyonumuz olan “koruyucu hekimlik” doğrultusunda ülkemiz hayvancılık sektörüne, siz kıymetli iş ortaklarımızın da destekleriyle,  daha uzun yıllar hizmet vermeyi taahhüt ediyoruz.

Derviş Murat Çelik

Veteriner Hekim / Yönetim Kurulu Başkanı